Darbe Fırsatçıları

Genel Bir Yorum Yap

Darbeye nasıl karşı isek; darbe girişimi üzerinden prim yapmak isteyen gruplara karşı da şimdiden yerimizi alalım derim:

1. Darbe yapan grubun dini kisvesi üzerinden “bakın din ve dini gruplar ne kadar da zararlı” diyerek fırsatçılık yapanlar.
(Diğer sloganlar: Bütün cemaatlere operasyon yapılsın, imam hatipler kapatılsın, özgürlüklerin önü açılsın ama dininizi ulu orta yaşayamazsınız, yaşasın laiklik ama devlet din işlerine karışıp onları düzenleyebilir, yaşasın darbeye karşı direniş ama ezan ve sâlâ da neymiş, ay tekbir falan getiriyorlar ya, 28 şubatta dincilerin kökünü kurutmadığımızdan oldu hep bu darbeler, siz laik-Kemalist subaylara dua edin, bakın Ergenekon ve Balyoz’dakilerin hepsi sütten çıkmış ak kaşıkmış…)

2. “Bakın biz yıllardır bunların ne kadar kötü insanlar olduğunu söylüyorduk” diyerek geçmiş günahlarını, başta ordu olmak üzere pek çok yerde Müslümanlara yaptıkları eziyetleri, 17-25 Aralık ve sonrasında Gülencilere arka çıkışlarını unutturmaya çalışan din düşmanları. (Bu toplumun hafızası güçlüdür içiniz ferah olsun)

3. Önce alkışladıkları, sonra tiyatro dedikleri, sonra kafa kesme yalanları ile küçültmeye çalıştıkları ama bir türlü kabul edemedikleri darbeye karşı; ilk saatten itibaren direnen Müslüman halkın direnişini bi hafta on gün sonra iki gösteri yapıp çalmaya çalışan “demokratlar”.

4. Uluslararası TV’lerden canlı yayınlanan, en ön safta sanatçıların yer aldığı, milletin malının yakılıp yıkıldığı, paralı taraftar gruplarının başbakanın ofisini basmaya gittiği elitist Gezi organizasyonu ile darbecileri durdurmak için tarlalarını yakan, kendi arabaları ile yolları kapatan, vatanını korumak için mermilere koşan, tankların önüne yatan milletin direnişi 15 Temmuz’u birbirine karıştıran, bu yolla Gezi’ye meşruiyet arayan şaşkınlar. (FETÖnün darbe girişimi sonrası aynı uluslararası TV’lere röportaj verdiğini de belirtelim)

5. Darbe gecesi ve sonraki gün sesini çıkartmayıp, ortalıkta gözükmeyen; fakat her şey ayan beyan ortalığa çıkıp, darbeciler tutuklanıp, meydanlar dolup, tehlike geçince sahnelerden selfie atma yarışına giren sanatçı-sporcu-yazar ve diğer kılıksızlar.

6. Yıllardır Gülencilere yaranıp ekmeğini yiyip şimdi devran değişince meydanlarda boy boy fotoğraf veren çıkarcılar. (Bunların bir ileri versiyonu sahne arkasından fotoğraf verip bakın biz AK kadrolardayız mesajı vermeye çalışıyor)
7. Gülen örgütünü ve ona benzerliklerini ya da geçmişte bir ara iyi geçinmiş olmalarını örnek gösterip; karşıt oldukları dini grup ve cemaatleri “toptan” gömmeye çalışanlar.

8. Oh darbe de oldu, gündem de değişti deyip geçmişte yaptıkları veya hâlâ yapmaya devam ettikleri usulsüzlüklerin, yolsuzlukların, haksızlıkların unutulacağını zanneden devlet adamları ve onların kodaman dostları.
9. Hazır temizlik yapılırken “hoşlanmadığım, bana zorluk çıkaran” adamları da temizleyeyim diyen yöneticiler, makam sahipleri. (Bunların bir ileri versiyonu da, kendisi kripto Gülenci olup, temize çıkmak için sağdan soldan yem ve iftira atanlardır)

10. Kadrolar temizlenirken tek derdi “oraya bizim boştaki adamları nasıl yerleştiririz” olan cemaat, STK veya diğer örgütlü yapılar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar; toplum olarak sadece 15 gün değil tüm bir sene “uyanık ve vatan nöbetinde” olmamız dileğiyle, sürç-ü lisan ettiysek affola…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*